Zadali jste špatně Vaše přihlašovací údaje! OK Nová registrace Zapomněl/a jste heslo?
SKÚTRY, MOTORKY
ČTYŘKOLKY
NÁHRADNÍ DÍLY
TUNING
OBLEČENÍ A
DOPLŇKY

Kategorie

ESSOX

Tříkolky Peugeot Metropolis 400ccm na řidičské oprávnění skupiny B

Pokud hledáte skútr s dostatkem výkonu a na řidičské oprávnění skupiny B, nemusíte vybírat jen ze skútru do 125ccm a 11kW s automatickou převodovkou, ale můžete se poohlédnout i po silnějších strojích, jako jsou například tříkolky od Peugeotu... přesněji model Metropolis 400, který Vám svou cenou v kategorii tříkolek a výkonem vykouzlí úsměv na tváři. To že mají tyto tříkolové skútry o kolečko navíc, vůbec ničemu nevadí... Ovladatelnost tříkolky je téměř stejná, jako u klasických skútrů a o větší bezpečnost se pak stará jedno kolečko navíc, které stále jistí to druhé přední při průjezdu v zatáčkách. Tříkolky plní homologaci (homologace L5e-A).

Podle zákona 361/2000 Sb., Zákon o provozu na pozemních komunikacích. Konktrétně z paragrafu 80a, odstavec 1, písmeno d), věta 2. a z paragrafu 81, odstavec 3.
Čerpáno s náhledu zákonů https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361

Lze dle zákonu o provozu na pozemních komunikacích řídit tříkolový skútr s obchodním označením například Peugeot Metropolis, který spadá s homologací L5e-A od věku 21 let na řidičské oprávnění skupiny B.

Další informace o jednotlivých státech pro řízení se skupinou B najdete ZDE.