Zadali jste špatně Vaše přihlašovací údaje! OK Nová registrace Zapomněl/a jste heslo?
SKÚTRY, MOTORKY
ČTYŘKOLKY
NÁHRADNÍ DÍLY
TUNING
OBLEČENÍ A
DOPLŇKY

Přilba Bell M5X Daytona

Přilba Bell M5X Daytona

M5X Daytona Základní přilba Naked

Tento produkt již nelze objednat
Kód zboží : SL1351.1834

Jde o nejlepší přilbu linie Naked z kompozitních vláken poslední generace, je vidět její původ v projektu přileb F1 a je tomu skutečně tak; při projektu jsme použili všech zkušeností získaných v tomto oboru jak co se týká bezpečnosti, tak aerodynamičnosti.

Legenda (zleva dolů) :  

Horní odvětrávací otvory se zavíráním

Pilotní rovný štít 3,2 mm NoDrop+NoFog

Bradový větrací otvor se zavíráním

Technický úchyt štítu

Výdechy vzduchu s Venturiho efektem

 

Parametry:

Vnější skořepina: Multiaxiální, karbon

Vnitřní skořepina: P.S. různé hustoty

Horní odvětrávací otvory: s vnitřními kanálky, zadní výdech s Venturiho efektem

Větrací otvor v bradové části: kovová mřížka se zavíráním z vnitřní strany bradové části

Štít M5 Daytona: Rovný pilotní 3,2 mm Optivision Infrasol NoFog+NoDrop (protizamlžovací + protidešťový vodu odpuzující), zrcadlový GoldCrome s infračerveným filtrem  

Uchycení štítu: technické

Vnitřní výstelka: vyjímatelná, prací z antialergické látky DryFast

M5X je ZÁKLADNÍ minimalistická, ale vysoce technická přilba, poskytující maximální AKTIVNÍ a PASIVNÍ bezpečnost

Byly odstraněny vnější páčky, knoflíky, příslušenství z plastu. Základ byl optimalizován. Je zvláště aerodynamická a tichá při vysokých rychlostech. Přestože se jedná o přilbu Naked, bradový větrací otvor je zevnitř uzavíratelný. Konstrukční vlastnosti skořepin, štítu a vnitřních výstelek jsou ty nejlepší, jaké dnes můžeme u přilby vyžadovat, pokud jde o konstrukční bezpečnost a kvalitu přilby. Je kompletně vyráběná v Itálii.

AKTIVNÍ bezpečnost neboli bezpečnost, která pomáhá předcházet nehodám,

  • Stabilita a nehlučnost přilby i při vysokých rychlostech

Základem projektu skořepiny byl aerodynamický komponent, aby se získala tichá a stabilní přilba i při vysokých rychlostech. Záporný aerodynamický vztlak způsobuje, že se s rostoucí rychlostí snižuje hmotnost přilby.

  • Komfort Racing

Vnitřek přilby byl prostudován pro pocit komfortu, ale zároveň tak, aby dobře přiléhal a aby nebyl nebezpečně měkký pro vysoké rychlosti. Vnitřní výstelce byla věnována zvláštní pozornost, je vyrobena z antialergických látek proti pocení Coolmax a Dry Fast, má výplň, která neztrácí během času svoji pružnost, je snadno vyjímatelná a prací. K dispozici je kompletní náhradní vnitřek, který umožňuje po dlouhém používání přilbu obnovit. Tvářové výstelky jsou vyměnitelné za jiné, větší či menší tloušťky, pro lepší osobní komfort.

Možná se někomu bude zdát uvnitř trochu pevná, ale účelem projektu nebylo vytvořit přilbu, která se při vysokých rychlostech nebezpečně kývá. Tvářové výstelky se dají vyměnit kvůli lepšímu osobnímu komfortu.

  • Profesionální štít OPTIVISION Infrasol

Optická kvalita za všech podmínek zajišťuje vysokou AKTIVNÍ bezpečnost. M5X Daytona má štít technologicky na nejvyšší úrovni, s jakým se dnes můžeme u přilby setkat, rovný pilotní štít o tloušťce 3,2 mm Infrasol GoldCrome NoFog + NoDrop (proti zamlžení+proti dešti) s ultrafialovými filtry 400nm & infračervenými filtry >760nm, , vyvinutý pro závodní účely, testovaný a zdokonalený v F1.

Legenda k obrázku:

NoFog antiappannante – NoFog proti zamlžení

Indurimento Xilossanico – xilosanové tvrzení

GoldCrome Multistrato – vícevrstvý GoldCrome    

NoDrop antipioggia – NoDrop proti dešti               

Optická kvalita je TŘÍDY 1                                                                    

      a zajišťuje vidění bez optického zkreslení vlivem únavy materiálu. Filtr ultrafialových paprsků citelně snižuje únavu zraku, kterou tyto eviditelné ale škodlivé paprsky způsobují.

      Redukce je velmi selektivní a práh viditelnosti začíná na 400nm.

Vnější strana proti otěru + NO DROP odpuzující vodu, proti dešti, metalizovaná GoldCrome

S touto stabilní úpravou na štítu nezůstávají kapky deště ani při nízkých rychlostech. Pod úpravou proti dešti a proti otěru je štít metalizován více vrstvami.

 

GoldCrome Multilayer – tato speciální úprava nemění vnímání barev a progresivně filtruje infračervené paprsky nad 760 nm, čímž účinně přerušuje tepelný most. Dochází k citelnému snížení vyhřívání vnitřku přilby. Přestože se spektrum vidění příliš nemění, redukce infračervených paprsků snižuje oslňování a únavu. Tyto úpravy jsou stábilní a mají dlouhou životnost, metalizace je chráněna vrstvou proti otěru a je velmi odolná.

 

Vnitřní strana profesionální úrovně se stabilní úpravou NO FOG proti zamlžení (>180 sekund podle testu v souladu s normou EN 168)), což je dnes to nejlepší, co je k dispozici bez používání vnitřních filmů, které snižují optickou kvalitu a se kterými pak neplatí homologace štítu.  Úprava OPTIVISION NoFog je STABILNÍ, v průběhu času se nesnižuje schopnost bránící zamlžování. Účinně se renovuje  pravidelným mytím štítu tekutým prostředkem na nádobí.

při objednávce nad 1 500 Kč věrnostní body si můžete převést na slevový kupón
Technické specifikace daného produktu se mohou změnit bez výslovného upozornění. Obrázky produktů mají pouze informativní charakter. Běžná cena znamená výrobcem/dodavatelem doporučená koncová cena.