Zadali jste špatně Vaše přihlašovací údaje! OK Nová registrace Zapomněl/a jste heslo?
SKÚTRY MOTORKY
A ČTYŘKOLKY
NÁHRADNÍ DÍLY
TUNING
OBLEČENÍ A
DOPLŇKY

Aprilia oficiálně v MotoGP již příští rok!

Aprilia oficiálně v MotoGP již příští rok!

Misano, 12 září 2014 – Aprilia (Piaggio Group) oficiálně oznámila,
že vstoupí do Grand Prix silničních motocyklů ve třídě MotoGP.

Návrat do světové motocyklové soutěže se bude konat již v roce 2015, o rok dříve oproti původním plánům.


Strategií mateřského koncernu Piaggio Group je pozvednout image a technologickou úroveň značky Aprilia na mnohem vyšší úroveň a dosáhnout ve třídě MotoGP konkurenceschopnosti v co nejkratší časem. Divize Aprilia Racing proto zaměří své veškeré technické a organizační úsilí především na vývoj prototypů a na závodních tratích Moto GP bude prezentována ve strategické spolupráci s renomovaným závodním týmem Gresini Racing, s nímž uzavřela dohodu na 4 roky až do konce 2018. Tato dohoda umožní Aprilii využívat významné a dlouholeté organizační zkušenosti a know-how tohoto renomovaného závodního teamu. Aprilia Racing nyní finalizuje své rozhodnutí ohledně jezdeckého složení.

"Rozhodli jsme se náš debut uspíšit o rok dříve, než bylo plánováno, protože technické a konkurenční schopnosti naší divize Aprilia Racing jsou naprosto prvotřídní," komentoval předseda a CEO Piaggio Group, Roberto Colaninno. "Vstup do superbiků v roce 2009 a dosažené úspěchy jsou jasným důkazem schopností našich inženýrů a techniků z Noale".

Aprilia Racing má na svém kontě nejvíce vítěztví a titulů ze všech evropských výrobců v posledních desetiletích.
To je důkaz mimořádné technické dovednosti, která za něco málo přes dvacet let přinesla značce celkem 52 světových titulů:

- 294 vítězství a 38 mistrovských titulů v Grand Prix silničních motocyklů (19 titulů výrobce a 19 titulů jezdců),

- 45 vítězství a 5 světových titulů v SBK (3 výrobce + 2 jezdci)

- 9 titulů mistrovství světa v off road disciplínách.

Mnoho nedávných i současných protagonistů motocyklového sportu vyrůstalo a získalo svá vítězství pod křídly značky z Noale: Max Biaggi, Valentino Rossi, Loris Capirossi, Marco Melandri, Manuel Poggiali, Jorge Lorenzo a Casey Stoner. Dokonce i současná největší hvězda Moto GP Marc Marquez získal svůj první světový titul na Derbi 125, značce koncernu Piaggio Group, který se tak může chlubit kolekcí celkem 102 světových titulů, získaných v historii všech svých současných značek Aprilia, Moto Guzzi, Gilera a Derbi.


16. 09. 2014